Beste Liverpool supporters,
1…2…3…4…5… je bleef maar tellen gisteravond op Ziggo Sport Extra 1.
Temidden van de niet aflatende regen en een partijdige sfeer gecreëerd door de thuisfans, begon Porto het spel in opkomst.
Yacine Brahimi forceerde een vroege hoekschop uit Trent Alexander-Arnold en Virgil van Dijk moest zich uitrekken om Otavio’s schot over de lat te weerleggen, maar de Reds slaagden erin de storm te doorstaan.
Andy Robertson stuurde in de 12e minuut een langeafstandsinspanning van zich af toen Liverpool voet aan de grond kreeg door langdurig balbezit te behouden, ondanks de hoge druk van Porto.
De voorhoede van de bezoekers bood een glimp van hun aanzienlijke dreiging kort daarna, toen Firmino, Salah naar rechts bediende. De nummer 11 probeerde Mane bij de tweede paal te vinden, maar zijn voorzet werd uitgeschakeld.
Robertson produceerde toen een uitstekend voorzet op zoek naar Firmino, die er net niet in slaagde het gewenste contact met zijn hoofd te maken, maar Liverpool hoefde niet lang te wachten om te zien dat hun groeiende controle over het spel zich op het scorebord registreerde.
Georginio Wijnaldum deed er goed aan om de beweging van The Reds in leven te houden en de bal brak voor Mane, wiens lage, rechtse schot vanuit het hele gebied onder Jose Sa en over de lijn kronkelde.
En slechts vier minuten later verdubbelden Salah’s roofzuchtige instincten en ijskoude kalmte de voorsprong.
Milner raakte de paal met een uitstekende curling-poging die Sa had geslagen, en Salah reageerde het snelst om de rebound te bereiken, gooide de bal over het hoofd van de doelman en eindigde voor zijn 30e doelpunt van een vrij ongelooflijk debuutseizoen.
Het gezag van de Reds was bijna de rest van de helft bijna absoluut, maar Francisco Soares trok er bijna net een terug voor de gastheren vlak voor het interval toen zijn schot nipt naast het doel van Karius ging.
Slechts acht minuten na de herstart verhoogde een snelle en efficiënte tegenaanval het voordeel van Liverpool verder.
Firmino en Salah speelden een één-twee van de hoogste kwaliteit om de Braziliaan een doelpunt te laten gunnen. Sa ging goed zitten om zijn op de doelpunten gerichte afstandsschot te overbruggen, maar Mane was er om de rebound in te zetten.
Vanaf daar, met hun zelfvertrouwen, waren de Reds in cruise control – met behoud van balbezit.
Hun vierde doelpunt kwam in de 69e minuut.
Mane kronkelde zich een weg door het midden en voerde Milner langs links. De No.7 had de tijd om Firmino uit te kiezen met zijn pass, en de No.9 maakte feilloos af voordat hij met niet één, maar twee van zijn handelsmerk kung-fu-kicks vierde.
Van Dijk, die zo indrukwekkend was tijdens het hele spel, produceerde een prachtig laatste blok om Soares een doelpunt te ontkennen, terwijl Porto troost zocht en Mane de zaak afrondde met een niet te stoppen rit van vijfentwintig minuten vijf minuten van tijd.
Zie hier de samenvatting van het spektakel:
“You know who we are, The Dutch Branch, YNWA”